facebook logo

Dajemy zdrowie i dobre wspomnienia

Atrakcje turystyczno - sportowe

Kolej gondolowa Jaworzyna Krynicka

Pierwsza w Polsce kolej gondolowa wybudowana w 1997 roku. Swoje uroki eksponuje cały rok. Zimą to raj dla narciarzy - oddaje do dyspozycji gości 10  profesjonalnie przygotowanych tras. Latem ucieszy oczy pasjonatów kolarstwa górskiego i pieszych wędrówek. Szczyt Jaworzyny Krynickiej znajduje się na wysokości 1114 m n.p.m, a różnica poziomów to blisko 500 metrów.

Kolej linowa Góra Parkowa

Zlokalizowana w samym sercu Krynicy-Zdroju, wkomponowana w tereny historycznego Parku Zdrojowego. Już od blisko 80 lat wywozi gości i kuracjuszy na szczyt Góry Parkowej. Dolna stacja kolei zlokalizowana jest tuż przy krynickim deptaku w pobliżu pijalni „Jana”. Szczyt Góry Parkowej znajduje się na wysokości 741 m n.p.m. Dodatkowo na szlakach spacerowych podziwiać można m. in. Figurę Najświętszej Maryi Panny, stawy i altanki.

Wyciągi narciarskie

  • Kolej i wyciągi Jaworzyna Krynicka
  • Centrum narciarskie Azoty
  • Centrum narciarskie Słotwiny
  • Ośrodek narciarski Henryk Ski
  • Stacja narciarska Tylicz
  • Centrum narciarskie Master Ski

Sankostrada

Atrakcja dostępna w sezonie letnim, blisko 1000 metrów czystego szaleństwa. Profesjonalny tor zjazdowy zlokalizowany na zboczu góry Iwkowa blisko centrum uzdrowiska. Spora różnica poziomów pozwala wózkom zjazdowym osiągać prędkości do 50 km/h. Dzięki pełnej sterowności to klient może regulować szybkość zjazdu. Dodatkową atrakcją jest możliwość podziwiania pięknych panoram okolicy.

Rajskie ślizgawki

Atrakcja zlokalizowana na szczycie Góry Parkowej. Świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Spiralne, pofalowane oraz rurowe zjeżdżalnie dostarczają niezapomnianych emocji w całym sezonie wiosenno-letnim.

Szlaki turystyczne& ścieżki edukacyjne

Atrakcje dla amatorów wędrówek pieszych, ciekawych świata przyrody i miłośników pięknych widoków. Trasy i ścieżki edukacyjne o różnych trudnościach zlokalizowane m. in. na Jaworzynie Krynickiej, Górze Parkowej, Huzarach, Banicy umilą czas spędzony na wypoczynku w górach.

Fontanna multimedialna

Atrakcja znajduje się w samym sercu Krynicy-Zdroju na deptaku naprzeciwko Pijalni Głównej. Odrestaurowana i oddana do użytku w 2012 roku multimedialna fontanna dostarcza wielu estetycznych doznań. Od godzin porannych aż po późny zmierzch ten multimedialny pokaz oparty na muzyce, grze świateł oraz „tańcu” strumieni wodnych wyrzucanych przez osiemdziesiąt dysz zachwyca zgromadzonych gości. Dostojność tego miejsca jest podkreślona dodatkowo przez odnowioną promenadę ze stylowo osadzonymi pawilonami handlowymi i romantycznymi mostkami nad potokiem Kryniczanka. Odnowione alejki bulwarów Dietla ze stylowymi lampami i ławeczkami dopełniają przyjemności z odwiedzin tego miejsca.

Trasy rowerowe

Atrakcje zlokalizowane na terenie Krynicy i gmin ościennych. Pasjonaci dwóch kółek mają tu do dyspozycji kilka tras asfaltowych oraz tras wiodących szlakami turystycznymi. To blisko 200 kilometrów tras o różnych poziomach trudności i przepięknych widokach.

Trasy narciarstwa biegowego

Atrakcja sezonu zimowego dostępna w Krynicy i okolicy. Utrzymane i przystosowane do tej dyscypliny sportowej tereny zadowolą zarówno koneserów jak i początkujących narciarzy. Biegówki ostatnio  stały się bardzo popularne a Krynica – Zdrój to doskonałe miejsce na pierwsze kroki w tej dyscyplinie.

Lodowisko kryte – hala lodowa

Atrakcja z pełnowymiarowym torem lodowym oraz trybunami na blisko 3 tysiące miejsc. Ślizgawki dostępne są od lipca do kwietnia. W 2014 roku to właśnie tutaj odbył się finał konkursu Miss Supernational oraz jubileuszowy konkurs 25-lecia Miss Polski.

Basen odkryty

Atrakcja zlokalizowana w samym centrum Krynicy – Zdroju przy ulicy Pułaskiego.

Korty tenisowe

Atrakcja zlokalizowana w sąsiedztwie lodowiska. Do dyspozycji są tutaj cztery korty o ceglanej nawierzchni. Dodatkowo można skorzystać z kortów zlokalizowanych na zapleczu basenu otwartego przy ulicy Pułaskiego.

Park linowy&paintball

Atrakcja zlokalizowana niedaleko Jaworzyny Krynickiej. Przeznaczona dla maluchów i dorosłych. To przyjemna i pożyteczna możliwość spędzenia czasu dla całej rodziny. Dzięki wysokim standardom zabezpieczenia nawet wędrówki na wysokości kilkunastu metrów są tu całkowicie bezpieczne. Różne poziomy trudności dodatkowo kształtują charakter i chęć dalszego rozwoju sprawności. To tu już trzylatek rozpocząć może swoją przygodę wspinaczkową. Dopełnieniem będzie zabawa na placu zabaw, trampolinie oraz bumper ball.

Jaskinia solna - Salinarium

Atrakcja o charakterze leczniczym. W specjalnie zaadaptowanym pomieszczeniu imitujących prawdziwą jaskinię znajduje się urządzenie zwane halogeneratorem wytwarzającym suchy aerozol solny wspierający leczenie za pomocą inhalacji.

Mini golf

Atrakcja dostępna dla gości w Krynicy-Zdroju od 2010 roku. Kompleks 18 torów doskonałą atrakcję dla całej rodziny.

Rzeźby Wejście do obiektu Balkony Widok z balkonów