facebook logo

Dajemy zdrowie i dobre wspomnienia

Poradnik kuracjusza TR

Szanowni Państwo!

 

Dziękujemy za wybranie naszego ośrodka. Postarajmy się wspólnie, aby Państwa pobyt zapewnił jak najwięcej radości, spokoju, wypoczynku i zdrowia. Poniżej podajemy praktyczne porady dla ułatwienia pobytu. Będziemy również wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski, które pomogą nam jeszcze lepiej zadbać o Państwa w przyszłości.


 • Dojazd do Lwigrodu.

  Do Krynicy można znaleźć dogodne połączenia autobusowe i kolejowe z większymi miastami w Polsce, takimi jak: Białystok, Dębica, Koszalin, Lublin, Łódź, Kielce, Kraków, Katowice, Piła, Piotrków, Poznań, Radom, Rzeszów, Warszawa, Tarnów. Szczegółowa informacja ogólnopolska PKP i PKS – tel. 703 402 802.Jadąc autobusem najlepiej jest wysiąść na przystanku "Krynica-Zdrój Hawana" – ok. 300 metrów od Lwigrodu. Należy pamiętać, że na stacji PKP w Krynicy-Zdroju nie ma kasy biletowej – należy kupić bilet powrotny albo za dopłatą u konduktora.

  Nasz ośrodek znajduje się bardzo blisko centrum miasta, oraz w odległości około 2000 m od dworca PKP i PKS patrz mapka. Z dworca można do nas dojechać komunikacją prywatną (busy bez numerów w kierunku na Nowy Sącz, Słotwiny, ul. Stara Droga). Cena biletu normalnego (według stanu na luty 2018 roku to 2,5 PLN. Należy wysiąść na przystanku Krynica-Zdrój-Hawana. Lwigród znajduje się przy Parku Nitribitta i jest na nim duży, widoczny z daleka napis z nazwą ośrodka.

  Przy dworcu PKP i PKS jest postój taksówek. Koszt dojazdu do ośrodka to około 20 PLN w dni powszednie i w święta (stawki są takie same). Telefon do RADIO TAXI: 18 471 20-76, 18 471 20 66.

  Niektórzy kuracjusze szukają możliwości zabrania się samochodem razem z innymi jadącymi w tym samym terminie do Krynicy, w zamian za dopłatę do paliwa. Takiej możliwości można poszukać na własną rękę w internecie np. na forum "Nasze Sanatorium". Informacja dla osób szukających możliwości wyjazdu samochodem z Lwigrodu: recepcja nie może ujawniać danych ani kontaktu do właścicieli stojących przy obiekcie samochodów. Ewentualne propozycje wspólnych wyjazdów należy zostawiać na tablicy ogłoszeń na I p. obok dużej windy.

  » wróć

 • Dla zmotoryzowanych.

  Warto zaznaczyć, że ustawienie nawigacji samochodowej na samą Krynicę-Zdrój bez zaplanowania trasy dojazdu może nas poprowadzić drogą bardzo malowniczą, ale miejscami wąską lub stromą – co ma istotne znaczenie szczególnie w zimie. Krynica to miejscowość podgórska, a najkrótsza trasa nie zawsze jest najszybsza. Najwygodniejsza trasa dojazdu wiedzie od Krakowa do Brzeska i od Brzeska drogą krajową nr 75 przez Nowy Sącz. Alternatywna i często szybsza droga to „Zakopianka” (trasa E77) – z której należy zjechać na Mszanę Dolną, a potem pojechać dalej przez Limanową i Nowy Sącz do Krynicy.

  Dysponujemy ograniczoną ilością miejsc postojowych. Brak jest możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca. Miejsce postojowe jest płatne, niestrzeżone. Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez innych użytkowników. Trzy miejsca są wydzielone dla osób niepełnosprawnych, przy czym opłata jest taka sama dla wszystkich (pełny turnus rehabilitacyjny 14 dni – 120 zł, krótsze pobyty – 15 zł/dzień).

  Osoby korzystające z miejsca postojowego prosimy o podanie – o ile wyrażą na to zgodę – numeru telefonu kontaktowego. Jest to przydatne w razie konieczności przestawienia pojazdu lub jego uszkodzenia przez innego użytkownika parkingu.

  » wróć

 • Co zabrać ze sobą.

  Wyjeżdżając na turnus rehabilitacyjny należy zabrać ze sobą:

  • dowód tożsamości
  • orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  • skierowanie na turnus – w przypadku organizacji wyjazdu przez pośrednika

  Należy dodatkowo przywieźć odzież sportową (dresy, buty), obuwie do zabiegów wodnych.

  » wróć

 • Przyjazd.

  Przyjeżdżając z bagażem warto wchodzić nie frontowymi drzwiami, ale wejściem po lewej stronie budynku, patrząc od frontu. Jest ono wygodniejsze dla osób z walizkami oraz poruszających się o kulach lub na wózku. W wejściu głównym mieszczą się piękne, jeszcze przedwojenne drzwi obrotowe – przyjemnie na nie popatrzeć, ale z walizką wejść nieco trudniej. Winda dojeżdża do 5 piętra. Osoby, które zakwaterowano na VI piętrze powinny wjechać na którekolwiek piętro i przejść do drugiej windy. W przypadku osób potrzebujących pomocy z wniesieniem bagażu do budynku, prosimy o kontakt z recepcją – na pewno ktoś pomoże!

  Dla zapewnienia szybkiej obsługi, prosimy o podchodzenie do recepcji z przygotowanym dowodem osobistym. W czasie meldowania pobierane są opłata klimatyczna w wysokości 5,4 zł za dobę (zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju w sprawie opłaty uzdrowiskowej) oraz opłata za miejsce postojowe – jeśli ktoś korzysta.  Wysokość opłaty dla poszczególnych turnusów stanowi iloczyn ilości dni x stawka dzienna. Wszystkie opłaty pobierane są do trzech dni po przyjeździe. Opłatę za pobyt oraz ewentualne dodatkowe usługi – gotówką lub kartą płatniczą. Możliwe jest również wcześniejsze zapłacenie za pobyt przelewem i uregulowanie na miejscu jedynie opłaty klimatycznej i ewentualnych opłat dodatkowych. Przypominamy, że recepcja czynna jest całą dobę a wpłaty przyjmuje w godzinach 730 – 2130.

  » wróć

 • Bez kolejki.

  Do recepcji, dyżurki pielęgniarek oraz do lekarza przyjmowane są poza kolejnością następujące osoby:

  • kobiety w widocznej ciąży
  • osoby o widocznej niepełnosprawności ruchowej poruszające się o kulach lub na wózku
  • osoby niewidome
  • zasłużeni honorowi dawcy krwi i zasłużeni dawcy przeszczepu – po okazaniu legitymacji
  • inwalidzi wojenni i wojskowi – po okazaniu legitymacji
  • kombatanci i osoby represjonowane – po okazaniu legitymacji

  Pacjenci otrzymują miejsca w pokoju zgodnie z umową z NFZ. Osoby niepełnosprawne prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny dla przydzielenia dostosowanego do ich potrzeb zakwaterowania.

  » wróć

 • Zasady przydziału pokoi.

   

  • Pokoje przydzielane zgodnie z dokonaną wcześniej rezerwacją.
  • Osoby niepełnosprawne prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny dla przydzielenia dostosowanego do ich potrzeb zakwaterowania.

  Drugiego lub trzeciego dnia pobytu organizowane jest spotkanie informacyjne, podczas którego omawiane są zasady pobytu w ośrodku, oferta dodatkowa, możliwości spędzania wolnego czasu, itp. Podczas spotkania chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania i wątpliwości.

  » wróć

 • Leczenie i zabiegi lecznicze.

  Pobyt rehabilitacyjny (z dofinansowaniem z PFRON lub komercyjny)

  Turnus trwa 14 dni, rozpoczyna się o godz. 1200 pierwszego dnia, a kończy o godz.1000 ostatniego dnia pobytu. Możliwe jest wykupienie (dotyczy tylko pobytów komercyjnych) krótszego turnusu leczniczego, trwającego od 7 do 13 dni. Na turnusie skróconym liczba zabiegów jest mniejsza niż na pełnym, proporcjonalnie do liczby dni.

  W czasie rejestracji w recepcji kuracjusze informowani są o przydziale pokoju oraz o godzinie przyjęcia w pokoju pielęgniarek (pokój 223,224 na I piętrze – patrz schemat). Pielęgniarki zakładają kartę pacjenta, przyjmują skierowanie, mierzą, ważą oraz wyznaczają datę i godzinę wizyty u lekarza. Lekarz przyjmuje w ciągu 24 godzin od momentu przyjazdu, kwalifikuje pacjenta do zabiegów i wypełnia kartę zabiegową. Kartę tę pacjent może odebrać tego samego lub następnego dnia wrecepcji i nosi ze sobą na kolejne zabiegi.

  Pacjent otrzymuje 21 zabiegów w turnusie. Zabiegi ordynowane są w zależności od stanu zdrowia pacjenta, uzależnione są od wskazań i przeciwwskazań lekarskich, odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 700 – 1500.

  Wstępne badanie lekarskie odbywa się w pierwszej dobie po przyjęciu, końcowe badanie lekarskie w ciągu 24 godzin przed wyjazdem.

  Zabiegi z naturalnych surowców wykonywane w naszym obiekcie to: kuracja pitna (krenoterapia), kąpiele mineralne, borowinowe, zawijania borowinowe, galwanoborowina, tampony borowinowe, inhalacje solankowe i z wód mineralnych.

  Czas trwania zabiegów jest zgodny z wytycznymi konsultanta krajowego balneologii i medycyny fizykalnej – do wglądu w dziale zabiegowym.

  Dysponujemy profesjonalną bazą zabiegową i bardzo wysoko wykwalifikowanym personelem rehabilitacyjnym - dlatego wielu klientów pragnie jak najlepiej wykorzystać swój pobyt dla podreparowania swojego zdrowia i dokupuje u nas dodatkowe zabiegi. Ewentualne wykupienie takich dodatkowych zabiegów możliwe jest jednak wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego w naszym ośrodku.

  Pacjentów przebywających w naszym obiekcie obowiązuje regulamin OSW Lwigród, jak również zasady zachowania się podczas zabiegów, w szczególności zabiegów wodnych.

  Zajęcia w basenie rehabilitacyjnym odbywają się w zakładzie przyrodoleczniczym „Lwigród” w tej samej lokalizacji i miejscu.

  W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skarg lub wniosków związanych z leczeniem i wyżywieniem prosimy o kontakt z zastępcą dyrektora d/s medycznych.

  » wróć

 • Wyżywienie.

  W naszym obiekcie stosowane są diety: podstawowa, lekkostrawna, cukrzycowa, oraz diety indywidualne w zależności od rodzaju schorzenia. Diety zlecane są przez lekarza.

  Przy pierwszym posiłku każdemu kuracjuszowi przypisany zostaje stolik w jednej z dwóch jadalni. W przypadku wyjazdu na wycieczkę istnieje możliwość zgłoszenia suchego prowiantu. Zgłoszenia należy dokonać dzień wcześniej do godz. 1000 Ewentualny udział w wycieczkach należy do indywidualnej decyzji kuracjusza.

  » wróć

 • Pobyt.

  Uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych mają zagwarantowaną bezpłatną wycieczkę pieszą z przewodnikiem po Krynicy, wycieczkę autokarową po okolicy oraz biesiadę góralską z poczęstunkiem. Ewentualne dodatkowe atrakcje omawiane są podczas spotkania organizacyjnego, które organizujemy drugiego lub trzeciego dnia Państwa pobytu. W samym ośrodku, na Państwa prośbę organizujemy wieczorki taneczne.  Możliwe jest wykupienie niedrogich, atrakcyjnych wycieczek we współpracujących z nami biurach PTTK  i  Jaworzyna.

  Podczas pobytu kuracjusze zobowiązani są stosować się do panującego w ośrodku regulaminu (jest wywieszony w gablocie przy recepcji). Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na bezwzględny zakaz palenia tytoniu na terenie obiektu, w tym na balkonach. Wszelkie informacje dodatkowe, praktyczne informacje nt. atrakcji Krynicy, możliwości spędzania wolnego czasu, godzinach nabożeństw, itp. znajdują się w gablocie na I p.

  » wróć

 • Opłata klimatyczna.

  Opłata klimatyczna to jedyna opłata, którą możemy przyjąć wyłącznie gotówką.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie osoby przyjeżdżające do w Krynicy zobowiązane są do uiszczenia opłaty klimatycznej, wynoszącej obecnie 4,80 zł za dobę. Dla turnusów 14-dniowych jest to łącznie 72 zł. Z opłaty zwolnione są jedynie osoby niewidome posiadające dokument potwierdzający niepełnosprawność ze względu na wzrok, z oznaczeniem „04”.

  » wróć

 • Dodatkowe opłaty.


   

  ZESTAWIENIE USŁUG BEZPŁATNYCH

  ORAZ USŁUG I OPŁAT DODATKOWYCH (DOBROWOLNYCH)

  L.p.

  Nazwa usługi

  Opłata

  Uwagi

  1.

  TV + czajnik

  Brak

  W cenie turnusu rehabilitacyjnego.

  2.

  Radio

  Brak

  Na życzenie.

  3.

  Czajnik

  Brak

  W cenie turnusu rehabilitacyjnego.

  4.

  Dodatkowa wymiana pościeli

  30 zł

   

  5.

  Dodatkowa wymiana ręczników


  Duży – 10 zł

  Ręczniki wymieniamy bezpłatnie raz na turnus. Płatne są częstsze wymiany.

  6.

  Koc

  Bezpłatnie

  W każdym pokoju.

  7.

  Leżak*

  10 zł/dzień

  60 zł/7 dni

  120 zł/14 dni

  180 zł/21 dni

   

  8.

  Żelazko i deska do prasowania

  1 godz. bezpłatnie

  Każda następna – 2 zł

  Na każdym piętrze znajdują się co najmniej dwie deski do prasowania. W przypadku ich braku (niezwrócenie przez innych kuracjuszy) prosimy o kontakt z recepcją.

  9.

  Suszarka do włosów*

  1 godz. bezpłatnie

  Każda następna – 2 zł

   

  10.

  Suszarka do bielizny

  Bezpłatnie

  W obiekcie zapewniamy możliwości płatnego skorzystania z usługi pralniczej. W recepcji można też wypożyczyć dodatkową suszarkę do bielizny.

  11.

  Biblioteczka

  Bezpłatnie

  Z biblioteczki w recepcji wypożyczamy książki na nazwisko. Z kącika bibliotecznego w holu przy windzie na II p. kuracjusze korzystają samodzielnie. Chętni mogą się również zapisać do Biblioteki Publicznej (ul. Nowotarskiego 1 przy Deptaku, pod dolną stacja kolejki linowej na Górę Parkową, tel./ fax. +48 18 471 22 03)

  12.

  Telefony wewnętrzne i przychodzące

  Bezpłatnie

   

   

  Telefony wychodzące

  35 gr/minuta

  Opłata niezależna od pory dnia i dnia tygodnia. Należność można regulować tego samego dnia lub na koniec pobytu. W przypadku pobytu w pokoju wieloosobowym sugerujemy opłatę bezpośrednio po rozmowie, dla uniknięcia sporów, który z gości dzwonił.

  13.

  Wysłanie faksu

  3 zł/str.

   

  14.

  Dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne

  Wg. cennika

  Wyłącznie za zgodą lekarza.

  15.

  Saunarium**

  30 zł/godz.

  Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w recepcji.

  16.

  Nordic walking

  1 godz. – 15 zł

  Karnet 10 wyjść – 130 zł

  Zajęcia z wykwalifikowanym instruktorem. Cena obejmuje profesjonalne kijki na czas zajęć.

  17.

  Kijki trekkingowe do nordic walking

  35 zł – cały turnus

   

  18.

  Bilard

  15 zł/godz.

   

  19.

  Tenis stołowy

  Bezpłatnie

   

  20.

  Gry planszowe

  Bezpłatnie

   

  21.

  Zakwaterowanie w dniu poprzedzającym rozpoczęcie turnusu

  120 zł

  Cena zawiera nocleg oraz śniadanie następnego dnia.

  22.

  Wcześniejszy wyjazd z przyczyn losowych lub zdrowotnych uniemożliwiających dalszy pobyt

  Bezpłatnie

  Istnienie przyczyny zdrowotnej stwierdza lekarz. Kwota przeliczana zgodnie z ofertą pobytu leczniczego.

  23.

  Wcześniejszy wyjazd z innych powodów

   

  Cena turnusu jest pakietem. Kwota za skrócenie pobytu nie jest rekompensowana

  24.

  Parking

  1 dzień – 20 zł

  14 dni – 190 zł

  21 dni – 285 zł


  Cena parkingu powyżej 14 dni wynosi 15 zł/dzień, niezależnie od długości pobytu. Każdy klient dostaje pilota do bramy za kaucją zwrotną w wysokości 50 zł.

  25.

  Wykonanie kserokopii

  1 zł/str.

   

  26.

  Dostęp bezprzewodowy do internetu

  Bezpłatnie

  Tylko dla posiadaczy urządzeń mobilnych. Nie wypożyczamy laptopów, tabletów, itp.

  27.

  Dostęp do internetu stacjonarnego

  20 min – 1 zł

  Internet dostępny w świetlicy na I piętrze

  28.

  Skrzynka depozytowa na przedmioty wartościowe

  10 zł/dzień

   

  W recepcji. Przyjmujemy przedmioty o wartości do 5 tys. zł.

  29.

  Lodówka hotelowa*

  14 dni – 70 zł

  21 dni – 105 zł

  28 dni – 140 zł

   

  *- Opłata nie dotyczy pokoii typu komfort.

  **- 10 wejść w cenie turnusu.

   Cennik obowiązuje od 15.10.2021

   


  » wróć

 • Dzień wyjazdu.

  W dniu wyjazdu ostatni posiłek to śniadanie. Klienci  przebywający na turnusach rehabilitacyjnych powinni opuścić pokoje do godz. 1000. Ewentualny zamiar przedłużenia pobytu należy wcześniej skonsultować z recepcją, ponieważ zależnie od daty przyjazdu kolejnego turnusu i liczby gości może nie być wolnych miejsc.

  Osoby, które już się wymeldowały, mogą pozostawić nieodpłatnie bagaż na przechowanie – prosimy pytać w recepcji. Przed opuszczeniem budynku należy zgłosić się do recepcji, żeby oddać klucze i wymeldować się.

  » wróć

 • Udostępnianie dokumentacji medycznej.

  Pacjent ma prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych świadczeń medycznych zgodnie z Ustawą z dn. 6.11.2008r. o prawach pacjenta i rzeczniku Praw Pacjenta. Zgodnie z tą samą ustawą, za udostępnienie dokumentacji medycznej w postaci kopii lub odpisów OSW Lwigród może pobierać opłatę.

  » wróć

 • Opinie i wnioski.

  Bardzo nam zależy na tym, żeby wyjechali Państwo z „Lwigrodu” zdrowsi i z dobrymi wspomnieniami, oraz byśmy mieli przyjemność znowu Państwa gościć. Dlatego interesują nas wszelkie uwagi dotyczące Państwa wrażeń, funkcjonowania ośrodka, panującej w nim atmosfery i zajęć dodatkowych. Co moglibyśmy zrobić, żeby byli Państwo jeszcze bardziej zadowoleni z pobytu? Czego chcieliby Państwo więcej? Czego mniej? Czego Państwu zabrakło? Co powinniśmy zrobić inaczej? Z powodów finansowych nie wszystkie życzenia jesteśmy w stanie spełnić, ale wspólnie robimy wiele małych kroków, które składają się w drogę ku coraz lepszej jakości naszych usług i Państwa zdrowia i zadowolenia.

  To dzięki prośbom kuracjuszy od czerwca 2013 roku wprowadziliśmy m.in. zajęcia z nordic walking. W roku 2017 wymieniliśmy dźwig windy znajdującej się przy recepcji – żeby jeździła szybciej. Zlikwidowaliśmy schody do windy na poziomie "0" ułatwiając płynne korzystanie z windy. W 2019 roku uruchomiliśmy kolejną windę w części B, tym samym dla naszych gości będą do dyspozycji trzy windy. W lutym 2019 oddaliśmy do dyspozycji gości nowoczesny zakład przyrodoleczniczy wraz z basenem. Wprowadziliśmy dodatkowe zajęcia integracyjne. Wymieniliśmy we wszystkich pokojach telewizory na nowe i podłączyliśmy telewizję kablową. Wymieniliśmy oświetlenie i zamontowaliśmy dodatkowe półki na kosmetyki w łazienkach.

  Będziemy wdzięczni za wszelkie propozycje usprawnień – mailowo, pisemnie lub ustnie. Niektóre, losowo wybrane turnusy prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat ich pobytu, uwag i wniosków usprawnień. To również dzięki Państwa uwagom uaktualniamy niniejszy poradnik – aby kolejni goście byli jeszcze lepiej poinformowani.

  Skargi i wnioski można zgłaszać osobiście dyrektorowi obiektu, pisemnie (w recepcji lub listownie), oraz pocztą elektroniczną (na adres dyrektor@lwigrod.pl).

  Pozdrawiamy, zapraszamy!

  Zespół Lwigrodu i miasto Krynica-Zdrój

  » wróć

Rzeźby Wejście do obiektu Balkony Widok z balkonów