Pobyt w szpitalu uzdrowiskowym
Poniżej przedstawiamy kilka ogólnych informacji na temat pobytu w szpitalu uzdrowiskowym. Z bardziej szczegółowymi informacjami możecie się Państwo zapoznać w poradniku kuracjusza.
- Przyjazd do szpitala uzdrowiskowego powinien nastąpić w dniu oznaczonym na skierowaniu.
- Okres pobytu na leczeniu uzdrowiskowym pacjenta skierowanego przez NFZ rozpoczyna się o godzinie 1400 pierwszego dnia pobytu, a kończy się o godzinie 1200 ostatniego dnia pobytu.
- Do dyspozycji gości są miejsca w pokojach dwuosobowych, wieloosobowych oraz studio.
- Brak jest możliwości wcześniejszej rezerwacji pokoju.
- Wszystkie pokoje posiadają łazienki i są wyposażone w telewizor płaskoekranowy (telewizja kablowa), telefon, czajnik. Opłata za TV i czajnik.
- Istnieje możliwości wcześniejszego przyjazdu po uprzedniej konsultacji z recepcją.
- Istnieje możliwość zakwaterowania z osobą towarzyszącą nieposiadającą skierowania z NFZ, po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 018 472 58 05 lub pocztą elektroniczną (biuro@lwigrod.pl). Przy kontakcie mailowym prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego.
- Opłata klimatyczna płatna w recepcji wg aktualnie obowiązujących stawek zgodnych uchwałą Rady Miasta Krynicy-Zdroju.
- Małżeństwa, które uzyskały skierowania w różnych rodzajach leczenia uzdrowiskowego muszą potwierdzić swój przyjazd do sanatorium w dziale marketingu pod numerem telefonu 018 472 58 05 lub pocztą elektroniczną (biuro@lwigrod.pl). Przy kontakcie mailowym prosimy o podanie numeru telefonu kontaktowego.
- W związku z kierowaniem przez NFZ na pobyty sanatoryjne dużej ilości małżeństw Zarząd Spółki informuje, że pacjenci kierowani na pobyty sanatoryjne mają zapewnione – zgodnie z kontraktem z NFZ – miejsca w pokojach hotelowych, a nie samodzielne pokoje. W przypadku braku miejsc w pokojach dwuosobowych, małżeństwa, które takich miejsc nie otrzymały (z powodu ograniczonej ich ilości), będą kierowane oddzielnie na miejsca w pokojach trzyosobowych (odpowiednio męskich i damskich) według wskazań pracownika sanatorium. Sytuacje takie są bardzo rzadkie, jednak nie można ich wykluczyć.
- Rezygnacja z leczenia uzdrowiskowego musi być uzasadniona i udokumentowana. Za uzasadnioną rezygnację uznaje się stwierdzoną zaświadczeniem chorobę lub wypadek losowy. W takim przypadku nie są pobierane dodatkowe opłaty.
- W przypadku późniejszego dojazdu lub wcześniejszego wyjazdu z powodów innych niż wypadek losowy lub potwierdzona zaświadczeniem choroba kuracjusz ponosi opłatę za każdy osobodzień z tytułu pustostanu.
- Za wcześniejsze zakwaterowanie w dniu przyjazdu (tj. przed godz. 1400) pobierana jest opłata.
- Pobyt w pokoju w dniu wyjazdu powyżej godziny 1200 – w cenie dodatkowego noclegu.
- Każdy pacjent winien zapoznać się z regulaminem kuracjusza oraz przestrzegać zawartych w nim zasad.
Przyjeżdżając do szpitala uzdrowiskowego należy zabrać ze sobą:
- potwierdzone przez oddział wojewódzki NFZ skierowanie na leczenie uzdrowiskowe
- dowód tożsamości
- wyniki badań dodatkowych, konsultacji specjalistycznych, oraz karty informacyjne z leczenia szpitalnego, które mogą mieć związek ze skierowaniem lub leczeniem w sanatorium
- stale przyjmowane leki na cały okres pobytu
- odzież, obuwie sportowe, strój kąpielowy
Na Państwa prośbę i dla Państwa wygody stworzyliśmy możliwość pobytu w pokoju z wyposażeniem komfort w którego skład wchodzą:
- telewizor
- lodówka
- czajnik
- suszarka
- leżak
- dostęp do internetu
- szlafrok
Szczegóły dotyczące oferty znajdą Państwo tutaj. Zgłoszeń dotyczących kompleksowego wyposażenia można dokonywać w recepcji pod numerem tel. 18 472 58 00 lub w dziale marketingu 18 472 58 05.
Przypominamy, że w ramach skierowania do szpitala uzdrowiskowego nie wnoszą Państwo żadnej częściowej odpłatności z tytułu zakwaterowania i wyżywienia (jak ma to miejsce w przypadku leczenia w sanatorium uzdrowiskowym).
W ramach szpitala uzdrowiskowego leczymy w następujących profilach:
- urologia
- ginekologia
- gastrologia
- reumatologia
- diabetologia