facebook logo

Dajemy zdrowie i dobre wspomnienia

Leczenie i zabiegi lecznicze.

Pobyt rehabilitacyjny (z dofinansowaniem z PFRON lub komercyjny)

Turnus trwa 14 dni, rozpoczyna się o godz. 1200 pierwszego dnia, a kończy o godz.1000 ostatniego dnia pobytu. Możliwe jest wykupienie (dotyczy tylko pobytów komercyjnych) krótszego turnusu leczniczego, trwającego od 7 do 13 dni. Na turnusie skróconym liczba zabiegów jest mniejsza niż na pełnym, proporcjonalnie do liczby dni.

W czasie rejestracji w recepcji kuracjusze informowani są o przydziale pokoju oraz o godzinie przyjęcia w pokoju pielęgniarek (pokój 223,224 na I piętrze – patrz schemat). Pielęgniarki zakładają kartę pacjenta, przyjmują skierowanie, mierzą, ważą oraz wyznaczają datę i godzinę wizyty u lekarza. Lekarz przyjmuje w ciągu 24 godzin od momentu przyjazdu, kwalifikuje pacjenta do zabiegów i wypełnia kartę zabiegową. Kartę tę pacjent może odebrać tego samego lub następnego dnia wrecepcji i nosi ze sobą na kolejne zabiegi.

Pacjent otrzymuje 21 zabiegów w turnusie. Zabiegi ordynowane są w zależności od stanu zdrowia pacjenta, uzależnione są od wskazań i przeciwwskazań lekarskich, odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 700 – 1500.

Wstępne badanie lekarskie odbywa się w pierwszej dobie po przyjęciu, końcowe badanie lekarskie w ciągu 24 godzin przed wyjazdem.

Zabiegi z naturalnych surowców wykonywane w naszym obiekcie to: kuracja pitna (krenoterapia), kąpiele mineralne, borowinowe, zawijania borowinowe, galwanoborowina, tampony borowinowe, inhalacje solankowe i z wód mineralnych.

Czas trwania zabiegów jest zgodny z wytycznymi konsultanta krajowego balneologii i medycyny fizykalnej – do wglądu w dziale zabiegowym.

Dysponujemy profesjonalną bazą zabiegową i bardzo wysoko wykwalifikowanym personelem rehabilitacyjnym - dlatego wielu klientów pragnie jak najlepiej wykorzystać swój pobyt dla podreparowania swojego zdrowia i dokupuje u nas dodatkowe zabiegi. Ewentualne wykupienie takich dodatkowych zabiegów możliwe jest jednak wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego w naszym ośrodku.

Pacjentów przebywających w naszym obiekcie obowiązuje regulamin OSW Lwigród, jak również zasady zachowania się podczas zabiegów, w szczególności zabiegów wodnych.

Zajęcia w basenie rehabilitacyjnym odbywają się w zakładzie przyrodoleczniczym „Lwigród” w tej samej lokalizacji i miejscu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skarg lub wniosków związanych z leczeniem i wyżywieniem prosimy o kontakt z zastępcą dyrektora d/s medycznych.

Rzeźby Wejście do obiektu Balkony Widok z balkonów