facebook logo

Dajemy zdrowie i dobre wspomnienia

Clients’ guide

 Szanowni Państwo!

 Dziękujemy za wybranie naszego ośrodka. Postarajmy się wspólnie, aby Państwa pobyt zapewnił jak najwięcej radości, spokoju, wypoczynku i zdrowia. Poniżej podajemy praktyczne porady dla ułatwienia pobytu. Będziemy również wdzięczni za wszelkie uwagi i wnioski, które pomogą nam jeszcze lepiej zadbać o Państwa w przyszłości.

 


  • Dojazd do Lwigrodu.

    Do Krynicy można znaleźć dogodne połączenia autobusowe i kolejowe z większymi miastami w Polsce, takimi jak: Białystok, Dębica, Koszalin, Lublin, Łódź, Kielce, Kraków, Katowice, Piła, Piotrków, Poznań, Radom, Rzeszów, Warszawa, Tarnów. Szczegółowa informacja ogólnopolska PKP i PKS – tel. 703 402 802. Jadąc autobusem najlepiej jest wysiąść na przystanku "Krynica-Zdrój Hawana" – ok. 300 metrów od Lwigrodu. Należy pamiętać, że na stacji PKP w Krynicy-Zdroju nie ma kasy biletowej – należy kupić bilet powrotny albo za dopłatą u konduktora.

    Nasz ośrodek znajduje się bardzo blisko centrum miasta, oraz w odległości około 2000 m od dworca PKP i PKS patrz mapka. Z dworca można do nas dojechać komunikacją prywatną (busy bez numerów w kierunku na Nowy Sącz, Słotwiny, ul. Stara Droga). Należy wysiąść na przystanku Krynica-Zdrój-Hawana. Lwigród znajduje się przy Parku Nitribitta i jest na nim duży, widoczny z daleka napis z nazwą ośrodka.

    Przy dworcu PKP i PKS jest postój taksówek. Koszt dojazdu do ośrodka to około 30 PLN w dni powszednie i w święta (stawki są takie same). Telefon do RADIO TAXI: 18 471 20-76, 18 471 20 66.

    Niektórzy kuracjusze szukają możliwości zabrania się samochodem razem z innymi jadącymi w tym samym terminie do Krynicy, w zamian za dopłatę do paliwa. Takiej możliwości można poszukać na własną rękę w internecie np. na forum "Nasze Sanatorium". Informacja dla osób szukających możliwości wyjazdu samochodem z Lwigrodu: recepcja nie może ujawniać danych ani kontaktu do właścicieli stojących przy obiekcie samochodów. Ewentualne propozycje wspólnych wyjazdów należy zostawiać na tablicy ogłoszeń na I p. obok dużej windy.

    » wróć

  • Dla zmotoryzowanych.

    Warto zaznaczyć, że ustawienie nawigacji samochodowej na samą Krynicę-Zdrój bez zaplanowania trasy dojazdu może nas poprowadzić drogą bardzo malowniczą, ale miejscami wąską lub stromą – co ma istotne znaczenie szczególnie w zimie. Krynica to miejscowość podgórska, a najkrótsza trasa nie zawsze jest najszybsza. Najwygodniejsza trasa dojazdu wiedzie od Krakowa do Brzeska i od Brzeska drogą krajową nr 75 przez Nowy Sącz. Alternatywna i często szybsza droga to „Zakopianka” (trasa E77) – z której należy zjechać na Mszanę Dolną, a potem pojechać dalej przez Limanową i Nowy Sącz do Krynicy.

    Dysponujemy ograniczoną ilością miejsc postojowych. Brak jest możliwości wcześniejszej rezerwacji miejsca. Miejsce postojowe jest płatne, niestrzeżone. Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez innych użytkowników. Trzy miejsca są wydzielone dla osób niepełnosprawnych, przy czym opłata jest taka sama dla wszystkich.

    Osoby korzystające z miejsca postojowego prosimy o podanie – o ile wyrażą na to zgodę – numeru telefonu kontaktowego. Jest to przydatne w razie konieczności przestawienia pojazdu lub jego uszkodzenia przez innego użytkownika parkingu.

    » wróć

  • Co zabrać ze sobą.

    Wyjeżdżając do sanatorium lub szpitala uzdrowiskowego należy zabrać ze sobą:

    • skierowanie,
    • dowód tożsamości
    • aktualną dokumentację leczniczą i wyniki badań
    • stale przyjmowane leki na cały okres pobytu
    • w przypadku dzieci i młodzieży: ważną legitymację szkolną lub studencką

    Należy dodatkowo przywieźć odzież sportową (dresy, buty), ręczniki, obuwie do zabiegów wodnych.

    » wróć

  • Przyjazd.

    Przyjeżdżając z bagażem warto wchodzić nie frontowymi drzwiami, ale wejściem po lewej stronie budynku, patrząc od frontu. Jest ono wygodniejsze dla osób z walizkami oraz poruszających się o kulach lub na wózku. W wejściu głównym mieszczą się piękne, jeszcze przedwojenne drzwi obrotowe – przyjemnie na nie popatrzeć, ale z walizką wejść nieco trudniej.  Winda dojeżdża do 5 piętra. Osoby, które zakwaterowano na VI piętrze powinny wjechać na którekolwiek piętro i przejść do drugiej windy. W przypadku osób potrzebujących pomocy z wniesieniem bagażu do budynku, prosimy o kontakt z recepcją – na pewno ktoś pomoże!

    Dla zapewnienia szybkiej obsługi, prosimy o podchodzenie do recepcji z przygotowanym dowodem osobistym i skierowaniem z NFZ. W czasie meldowania pobierane są opłata klimatyczna  (zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju w sprawie opłaty uzdrowiskowej) oraz opłata za miejsce postojowe – jeśli ktoś korzysta.  Wszystkie opłaty pobierane są do pięciu dni po przyjeździe. Opłatę za pobyt oraz ewentualne dodatkowe usługi – gotówką lub kartą płatniczą. Możliwe jest również wcześniejsze zapłacenie za pobyt przelewem i uregulowanie na miejscu jedynie opłaty klimatycznej i ewentualnych opłat dodatkowych. Przypominamy, że recepcja czynna jest całą dobę a wpłaty przyjmuje w godzinach 730 – 2130.

    » wróć

  • Bez kolejki.

    Do recepcji, dyżurki pielęgniarek oraz do lekarza przyjmowane są następujące osoby:

    • kobiety w widocznej ciąży
    • osoby o widocznej niepełnosprawności ruchowej poruszające się o kulach lub na wózku
    • osoby niewidome
    • zasłużeni honorowi dawcy krwi i zasłużeni dawcy przeszczepu – po okazaniu legitymacji
    • inwalidzi wojenni i wojskowi – po okazaniu legitymacji
    • kombatanci i osoby represjonowane – po okazaniu legitymacji

    Brak jest możliwości rezerwacji pokoju. Osoby niepełnosprawne prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny dla przydzielenia dostosowanego do ich potrzeb zakwaterowania.

    W czasie rejestracji w recepcji kuracjusze informowani są o przydziale pokoju oraz o godzinie przyjęcia w pokoju pielęgniarek (gabinet 123,124 na I piętrze – patrz schemat). Pielęgniarki zakładają kartę pacjenta, przyjmują skierowanie, mierzą, ważą oraz wyznaczają datę i godzinę wizyty u lekarza. Lekarz przyjmuje w ciągu 24 godzin od momentu przyjazdu, kwalifikuje pacjenta do zabiegów i wypełnia kartę zabiegową. Kartę tę pacjent może odebrać tego samego lub następnego dnia w recepcji i nosi ze sobą na kolejne zabiegi. Więcej szczegółów nt. leczenia można znaleźć w części „Leczenie” poniżej.

    Turnus NFZ rozpoczyna się o godz. 1400 i tego dnia wszyscy przyjeżdżający mają zagwarantowane obiad i kolację. Wcześniejsze wejście do pokoju możliwe jest za dodatkową opłatą. Przyjazdy dzień wcześniej możliwe są w miarę wolnych miejsc (prosimy o kontakt z recepcją), za opłatą w wysokości 120 zł brutto (nocleg ze śniadaniem). Godzina rozpoczęcia i zakończenia turnusu wynika z umowy z NFZ.

    Jeśli ktoś już się zameldował, a woli poczekać na godzinę 1400 zamiast płacić, może wygodnie usiąść w kawiarni na I piętrze. Może również skorzystać z kawiarni zlokalizowanej na I piętrze.

    » wróć

  • Zasady przydziału pokoi.

     

    • Pokoje dla pacjentów zarezerwowane są zgodnie z kontraktem zawartym z NFZ. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, jednak istnieje możliwość zgłoszenia swojej prośby dotyczącej zakwaterowania – zostanie ona wpisana na listę oczekujących. W pierwszej kolejności będą rozpatrywane prośby na podstawie wskazań medycznych. Zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu 018 472 58 05. Dla utrzymania porządku i zapewnienia jak najszybszej obsługi w dniu przyjazdu, pokoje przydzielane są na dzień przed rozpoczęciem turnusu.
    • Osoby niepełnosprawne prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny dla przydzielenia dostosowanego do ich potrzeb zakwaterowania.
    • Zakwaterowania z osobą towarzyszącą bez skierowania z NFZ możliwe jest wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 018 472 58 05
    • Małżeństwa, które otrzymały skierowania w różnych rodzajach leczenia uzdrowiskowego powinny potwierdzić swój przyjazd do sanatorium – w celu sprawdzenia możliwości zakwaterowania w jednym pokoju – pod numerem telefonu 018 472 58 05.
    • Małżeństwa, które posiadają różne nazwiska, a nie zgłoszą tego przed przyjazdem w dziale marketingu kierowane będą na oddzielne miejsca w pokojach wieloosobowych.
    • W związku z kierowaniem przez NFZ na pobyty sanatoryjne dużej ilości małżeństw informujemy, że pacjenci kierowani na pobyty sanatoryjne mają zapewnione – zgodnie z kontraktem z NFZ – miejsca w pokojach hotelowych, a nie samodzielne pokoje. W przypadku braku miejsc w pokojach dwuosobowych, małżeństwa, które takich miejsc nie otrzymały z powodu ograniczonej ich ilości, będą kierowane oddzielnie na miejsca w pokojach wieloosobowych (odpowiednio męskich i damskich) według wskazań pracownika sanatorium. Takie sytuacje rozdziału małżeństw są bardzo rzadkie, ale nie jesteśmy w stanie ich zupełnie wykluczyć.

    Drugiego lub trzeciego dnia pobytu organizowane jest spotkanie informacyjne, podczas którego omawiane są zasady pobytu w ośrodku, oferta dodatkowa, możliwości spędzania wolnego czasu, itp. Podczas spotkania chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania i wątpliwości.

    » wróć

  • Leczenie i zabiegi lecznicze.

    Długość turnusu i liczba zabiegów zależą od rodzaju turnusu.

    Sanatorium uzdrowiskowe i szpital uzdrowiskowy

    Turnus trwa 21 dni, rozpoczyna się o godz.1400 pierwszego dnia, a kończy o godz.1200 ostatniego dnia pobytu.

    Pacjent otrzymuje 54 zabiegi w turnusie, w tym dziennie 1 zabieg z naturalnych surowców i 2 zabiegi z pozostałych dziedzin medycyny fizykalnej. Zabiegi ukierunkowane są na leczenie schorzenia będącego podstawą skierowania, uzależnione od wskazań i przeciwwskazań lekarskich.

    Rehabilitacja sanatoryjna

    Turnus trwa 28dni, rozpoczyna się o godz. 1400 pierwszego dnia, a kończy o godz. 1200 ostatniego dnia pobytu.

    Pacjent otrzymuje 96 zabiegów w turnusie, w tym dziennie 1 zabieg z naturalnych surowców i 3 zabiegi z pozostałych dziedzin medycyny fizykalnej. Zabiegi ukierunkowane są na leczenie schorzenia będącego podstawą skierowania, uzależnione od wskazań i przeciwwskazań lekarskich.

    Zabiegi wykonywane są sześć dni w tygodniu.

    Wstępne badanie lekarskie odbywa się w pierwszej dobie po przyjęciu, końcowe badanie lekarskie w ciągu 24 godzin przed wyjazdem (dotyczy pacjentów kierowanych przez NFZ).

    W czasie trwania turnusu odbywają się obowiązkowe wizyty lekarskie jeden raz w tygodniu pozostałe wizyty w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Zabiegi z naturalnych surowców wykonywane w naszym obiekcie to: kuracja pitna (krenoterapia), kąpiele mineralne, borowinowe, zawijania borowinowe, galwanoborowina, tampony borowinowe, inhalacje solankowe i z wód mineralnych.

    Czas trwania zabiegów jest zgodny z wytycznymi konsultanta krajowego balneologii i medycyny fizykalnej – do wglądu w dziale zabiegowym.

    Dysponujemy profesjonalną bazą zabiegową i bardzo wysoko wykwalifikowanym personelem rehabilitacyjnym - dlatego wielu klientów pragnie jak najlepiej wykorzystać swój pobyt dla podreparowania swojego zdrowia i dokupuje u nas dodatkowe zabiegi. Ewentualne wykupienie takich dodatkowych zabiegów możliwe jest jednak wyłącznie za zgodą lekarza prowadzącego w naszym ośrodku.

    Pacjentów przebywających w naszym obiekcie obowiązuje regulamin OSW Lwigród, jak również zasady zachowania się podczas zabiegów, w szczególności zabiegów wodnych.

    Zajęcia w basenie rehabilitacyjnym odbywają się w zakładzie przyrodoleczniczym „Lwigród” w tej samej lokalizacji i miejscu.

    W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, skarg lub wniosków związanych z leczeniem i wyżywieniem prosimy o kontakt z zastępcą dyrektora d/s medycznych.

    » wróć

  • Wyżywienie.

    W naszym obiekcie stosowane są diety: podstawowa, lekkostrawna, cukrzycowa, oraz diety indywidualne w zależności od rodzaju schorzenia. Diety zlecane są przez lekarza.

    Przy pierwszym posiłku każdemu kuracjuszowi przypisany zostaje stolik w jednej z dwóch jadalni.  Zgodnie z ustaleniami z NFZ każdy kuracjusz ma zapewnione wyżywienie w miejscu udzielania świadczeń. Wyjazdy na wycieczki są możliwe, jeśli nie zakłócą przebiegu leczenia, ale nie są jego częścią. Ewentualny udział w wycieczkach zależy do indywidualnej decyzji kuracjusza.

    » wróć

  • Pobyt.

    Uczestnicy wszystkich turnusów mają zagwarantowaną bezpłatną wycieczkę pieszą z przewodnikiem po Krynicy. Ewentualne dodatkowe atrakcje omawiane są podczas spotkania organizacyjnego, które organizujemy drugiego lub trzeciego dnia Państwa pobytu. W samym ośrodku, na prośbę kuracjuszy,  organizujemy wieczorki taneczne. Możliwe jest wykupienie niedrogich, atrakcyjnych wycieczek we współpracujących z nami biurach PTTK i Jaworzyna.

    Podczas pobytu kuracjusze zobowiązani są stosować się do panującego w ośrodku regulaminu (jest wywieszony w gablocie przy recepcji). Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na bezwzględny zakaz palenia tytoniu na terenie obiektu, w tym na balkonach. Przypominamy o obowiązku powrotu kuracjuszy z NFZ do ośrodka do godz. 22.00. Późniejszy powrót jest możliwy po uzyskaniu przepustki od lekarza prowadzącego. Wszelkie informacje dodatkowe, praktyczne informacje nt. atrakcji Krynicy, możliwości spędzania wolnego czasu, godzinach nabożeństw, itp. znajdują się w gablocie na I p.

    » wróć

  • Opłata klimatyczna.


    Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie osoby przyjeżdżające do w Krynicy zobowiązane są do uiszczenia opłaty klimatycznej, według obowiązujących stawek. Z opłaty zwolnione są jedynie osoby niewidome posiadające dokument potwierdzający niepełnosprawność ze względu na wzrok, z oznaczeniem „04”.

    Osoby przebywające w szpitalu uzdrowiskowym, są zwolnione z opłaty uzdrowiskowej.

    » wróć

  • Dodatkowe opłaty.

    Kuracjusze z turnusów NFZ często zadają pytanie, dlaczego po przyjeździe dowiadują się o istnieniu dodatkowych opłat – innych, niż podane w skierowaniu na leczenie. Czy można ich nie płacić? Odpowiadamy:

    1. Opłaty dodatkowe są dobrowolne: można zrezygnować z dodatkowych usług i nie płacić za nie. Opłaty te dotyczą wyłącznie niektórych z usług, które świadczymy naszym kuracjuszom ponad to, co zakontraktował Narodowy Fundusz Zdrowia. Część naszych usług dodatkowych jest darmowa.

    2. Opłaty dodatkowe, za usługi pozostające poza kontraktem z NFZ, pobiera zdecydowana większość sanatoriów w Polsce – przy czym sanatoria w Krynicy-Zdroju nie są wyjątkiem. Różni się tylko wysokość opłat i usługi, za które są one pobierane. Utrzymanie wyższych niż wynikające z przepisów standardów wymaga dodatkowych funduszy, dlatego za opcjonalne usługi dodatkowe – jeśli kuracjusze chcą z nich korzystać – wymagane są dopłaty. Dzięki temu każdy, oprócz zapewnionego podstawowego poziomu pobytu, może samodzielnie zdecydować o poziomie ewentualnego wyższego standardu. Pomimo tego bardzo staramy się, aby jak najwięcej z naszych usług dodatkowych było bezpłatnych. Staramy się również zachować możliwie najwyższy poziom bazy hotelowej.

    We wrześniu 2014 r. dokonaliśmy przeglądu cenników 15 sanatoriów w Krynicy-Zdroju i okolicach. Wynika z niego, że wszystkie pobierają dodatkowe opłaty za TV w pokoju, różni się tylko ich wysokość. Płatność za inne usługi dodatkowe (rodzaj i wysokość) ustalana jest indywidualnie przez poszczególne ośrodki. Należy przy tym zauważyć, że opłata za TV w „Lwigrodzie” zawiera również opłatę za czajnik. Osobną opłatę za czajnik naliczamy tylko wtedy, kiedy mieszkańcy pokoju rezygnują z TV. Wysokość opłat zależy m.in. od standardu ośrodka, jego położenia, oraz jakości usługi. Wysokość opłaty za TV w „Lwigrodzie” wynika z niedawnej wymiany wszystkich telewizorów na nowe, płaskoekranowe, oraz z konieczności opłaty abonamentu za dostęp do kanałów telewizji kablowej.

    Opłaty dodatkowe dla wszystkich kuracjuszy są identyczne. Jedyna różnica między opłatami dla kuracjuszy z NFZ a uczestnikami pełnopłatnych turnusów rehabilitacyjnych jest taka, że ci ostatni opłatę za TV i czajnik oraz dostęp bezprzewodowy do internetu mają już wliczoną w cenę pobytu. Wszelkie pozostałe są takie same.

     

    L.p.

    Nazwa usługi

    Opłata

    Uwagi

    1.

    TV

    110 zł/ pok./turnus

    15 zł/pok/dzień

    Opłata niezależna od liczby osób w pokoju.

    2.

    Radio

    Brak

    Na życzenie, w przypadku rezygnacji z TV.

    3.

    Czajnik

    bezpłatnie

     

    4.

    Dodatkowa wymiana pościeli/sprzątanie pokoju

    30 zł/40 zł

     

    5.

    Dodatkowa wymiana ręczników


    Duży – 10 zł

    Ręczniki wymieniamy bezpłatnie raz na turnus. Płatne są częstsze wymiany. Każdemu kuracjuszowi wydajemy i wymieniamy raz w turnusie dwa ręczniki, przy czym jest to usługa dodatkowa (niektóre sanatoria wymagają od kuracjuszy przywiezienia własnych ręczników).

    6.

    Koc

    Bezpłatnie

    W każdym pokoju.

    7.

    Leżak

    10 zł/dzień

    60 zł/7 dni

    120 zł/14 dni

    180 zł/21 dni

     

    8.

    Żelazko i deska do prasowania

    1 godz. bezpłatnie

    Każda następna – 2 zł

    Na każdym piętrze znajdują się co najmniej dwie deski do prasowania. W przypadku ich braku (niezwrócenie przez innych kuracjuszy) prosimy o kontakt z recepcją.

    9.

    Suszarka do włosów

    1 godz. bezpłatnie

    Każda następna – 2 zł

     

    10.

    Pralnia/Suszarka do bielizny

    Płatnie/Bezpłatnie

    W obiekcie istnieje możliwości skorzystania z usługi pralniczej. W recepcji można też wypożyczyć dodatkową suszarkę do bielizny.

    11.

    Biblioteczka

    Bezpłatnie

    Z biblioteczki w recepcji wypożyczamy książki na nazwisko. Z kącika bibliotecznego w holu przy windzie na II p. kuracjusze korzystają samodzielnie. Chętni mogą się również zapisać do Biblioteki Publicznej (ul. Nowotarskiego 1 przy Deptaku, pod dolną stacja kolejki linowej na Górę Parkową, tel./ fax. +48 18 471 22 03)

    12.

    Telefony wewnętrzne i przychodzące

    Bezpłatnie

     

     

    Telefony wychodzące

    35 gr/minuta

    Opłata niezależna od pory dnia i dnia tygodnia. Należność można regulować tego samego dnia lub na koniec pobytu. W przypadku pobytu w pokoju wieloosobowym sugerujemy opłatę bezpośrednio po rozmowie, dla uniknięcia sporów, który z gości dzwonił.

    13.

    Wysłanie faksu

    3 zł/str.

     

    14.

    Dodatkowe zabiegi rehabilitacyjne

    Wg. cennika

    Wyłącznie za zgodą lekarza.

    15.

    Saunarium

    35 zł/godz.

    Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w recepcji.

    16.

    Nordic walking

    1 godz. – 15 zł

    Karnet 10 wyjść – 130 zł

    Zajęcia z wykwalifikowanym instruktorem. Cena obejmuje profesjonalne kijki na czas zajęć.

    17.

    Kijki trekkingowe do nordic walking

    50 zł – cały turnus

     

    18.

    Bilard

    15 zł/godz.

     

    19.

    Tenis stołowy

    Bezpłatnie

     

    20.

    Szlafrok - wypożyczenie

    50 zł/turnus

     

    21.

    Zakwaterowanie w dniu poprzedzającym rozpoczęcie turnusu

    120 zł

    Cena zawiera nocleg oraz śniadanie następnego dnia.

    22.

    Wcześniejszy wyjazd z przyczyn losowych lub zdrowotnych uniemożliwiających dalszy pobyt

    Bezpłatnie

    Istnienie przyczyny zdrowotnej stwierdza lekarz.

    23.

    Wcześniejszy wyjazd z innych powodów

    Sanatorium uzdrowiskowe – 176,00 zł/dzień

     

    24.

    Parking

    1 dzień – 20 zł

    14 dni – 190 zł

    21 dni – 285 zł


    Cena parkingu powyżej 14 dni wynosi 14 zł/dzień, niezależnie od długości pobytu. Każdy klient dostaje pilota do bramy za kaucją zwrotną w wysokości 50 zł.

    25.

    Wykonanie kserokopii

    1 zł/str.

     

    26.

    Dostęp bezprzewodowy do internetu

    Karnety:

    7 dni – 15 zł.

    14 dni – 25 zł

    21 dni – 35 zł

    Tylko dla posiadaczy urządzeń mobilnych. Nie wypożyczamy laptopów, tabletów, itp.

    27.

    Dostęp do internetu stacjonarnego

    20 min – 1 zł

    Internet dostępny w świetlicy na I piętrze

    28.

    Skrzynka depozytowa na przedmioty wartościowe

    10 zł/dzień

     

    W recepcji. Przyjmujemy przedmioty o wartości do 5 tys. zł.

    29.

    Lodówka hotelowa

    1 dzień -  5 zł

    14 dni – 70 zł

    21 dni – 105 zł


     

    Cennik obowiązuje od 27.06.2024

    » wróć

  • Dzień wyjazdu.

    W dniu wyjazdu ostatni posiłek to śniadanie. Kuracjusze skierowani przez NFZ powinni zwolnić pokoje do godz. 1200. Ewentualny zamiar przedłużenia pobytu należy wcześniej skonsultować z recepcją, ponieważ zależnie od daty przyjazdu kolejnego turnusu i liczby gości może nie być wolnych miejsc.

    Osoby, które już się wymeldowały, mogą pozostawić nieodpłatnie bagaż na przechowanie – prosimy pytać w recepcji.

    W dniu wyjazdu pacjent zgłasza się do dyżurki pielęgniarek celem zdania karty zabiegowej i odebrania karty wypisowej. Następnie opuszczając obiekt zgłasza się do recepcji celem oddania kluczy i wymeldowania.

    » wróć

  • Udostępnienie dokumentacji medycznej.

    Pacjent ma prawo do dostępu do dokumentacji medycznej dotyczącej jego stanu zdrowia oraz udzielonych świadczeń medycznych zgodnie z Ustawą z dn. 6.11.2008r. o prawach pacjenta i rzeczniku Praw Pacjenta. Zgodnie z tą samą ustawą, za udostępnienie dokumentacji medycznej w postaci kopii lub odpisów OSW Lwigród może pobierać opłatę.

    » wróć

  • Opinie i wnioski.

    Ponieważ zależy nam, żeby wyjechali Państwo od nas zdrowsi i z dobrymi wspomnieniami, oraz byśmy mieli przyjemność znowu Państwa gościć, bardzo interesują nas uwagi dotyczące Państwa wrażeń, funkcjonowania ośrodka, panującej w nim atmosfery i zajęć dodatkowych. Co moglibyśmy zrobić, żeby byli Państwo jeszcze bardziej zadowoleni z pobytu? Czego chcieliby Państwo więcej? Czego mniej? Czego Państwu zabrakło? Co powinniśmy zrobić inaczej? Z powodów finansowych nie wszystkie życzenia jesteśmy w stanie spełnić, ale wspólnie robimy wiele małych kroków, które składają się w drogę ku coraz lepszej jakości naszych usług i Państwa zdrowia i zadowolenia.

    To dzięki prośbom kuracjuszy od czerwca 2013 roku wprowadziliśmy m.in. zajęcia z nordic walking. W roku 2017 wymieniliśmydźwig windy znajdującej się przy recepcji – żeby jeździła szybciej. Zlikwidowaliśmy schody do windy na poziomie "0" ułatwiając płynne korzystanie z windy. W 2018 roku planowany jest odbiór nowego dźwigu osobowego w części B, tym samym dla naszych gości będą do dyspozycji trzy windy. Wprowadziliśmy dodatkowe zajęcia integracyjne. Wymieniliśmy we wszystkich pokojach telewizory na nowe i podłączyliśmy telewizję kablową. Wymieniliśmy oświetlenie i zamontowaliśmy dodatkowe półki na kosmetyki w łazienkach.

    Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi usprawnień – mailowo, pisemnie lub ustnie. Niektóre, losowo wybrane turnusy prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety na temat ich pobytu, uwag i wniosków usprawnień. To również dzięki Państwa uwagom uaktualniamy niniejszy poradnik – aby kolejni goście byli jeszcze lepiej poinformowani.

    Skargi i wnioski można zgłaszać osobiście dyrektorowi obiektu, pisemnie (w recepcji lub listownie), oraz pocztą elektroniczną (na adres dyrektor@lwigrod.pl).

     

    Pozdrawiamy, zapraszamy!

     

    Zespół Lwigrodu i miasto Krynica-Zdrój

    » wróć

Rzeźby Wejście do obiektu Balkony Widok z balkonów